Quotes

Pripildykime džiaugsmu ypatingą vaikystę

Rožių planeta: dygliuota gėlė, kuri nori būti mylima.

,,Rožių Planeta” - jau keturis metus organizuojama vaikų ir jaunuolių nuo 3 iki 20 metų su autizmu, ir kitais raidos ypatumais ( emocijų ir elgesio sutrikimais ) stovykla prie pranciškonų vienuolyno. Broliai Pranciškonai įsijungdami į stovyklą pripildo ją dvasingumu ir pagarba vienas kitam.
Stovyklą pamėgo ir broliais su sesės kur gauna pagalbą ir bendraminčių palaikymą augant su broliu ar sese kuris turi autizmą ar kitą raidos ypatumą.
Vaikai leisdami laiką apsupti gamtos, kuri vaikams suteikė natūralią vizualinę pagalbą.
Vaikai patys prižiūri daržą, stebi kaip auga rožės, uogos ar daržovės. Toks laiko leidimas darže turi platų naudos spektrą ir yra puikus būdas pagerinti autizmą ir kitus raidos ypatumus turinčių vaikų juslinį vystymąsi.
Stovyklos metu taikomos dailės, muzikos terapijos. Keliaujame ir visais įmanomais būdais plečiame vaiko pasaulį. Bet visa tai reikalauja specialaus pateikimo, ir dažnai labai atskiriame į finansus. Stovyklautojų draugais tampa ne tik specialistai, bet ir savanoriai. Dažnai kiekvienam vaikui reikalinga individuali pagalba.
Stovykloje ir socialiniu įgūdžių grupėse mokosi įsitraukti į veiklą, dirbti grupėse su savo bendraamžiais ir mokytojais.
Naujausi tyrimai rodo, kad Lietuvoje šeimos, auginančios neįgalius vaikus, patiria daug psichologinių, socialinių ir ekonominių sunkumų. Tėvai susiduria su psichologinėmis problemomis – liūdesiu, stresu, „sveiko vaiko praradimo“ sindromu, dėl to tokiose šeimose yra dažnesnės skyrybos, šeimos nariai patiria laikinų psichikos problemų (pvz., depresija), mažėja jų darbingumas. Socialinės problemos – žemas sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų ir ugdymo paslaugų prieinamumas dažnai sąlygoja tai, kad vienas iš tėvų turi prižiūrėti vaiką visą ar bent dalį dienos, dėl ko jis netenka darbo, o tai blogina šeimos ekonominę situaciją. Jeigu dėl skyrybų autistišką vaiką augina vienas iš tėvų ir jam reikia bent dalį dienos pačiam prižiūrėti vaiką, susiduriama ir su skurdo problema.


Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Susisiekite

+37069328619
elgesiosprendimai@gmail.com

Mūsų adresas

Liepų g. 48B, Klaipėda, LT-92107